The Crown
powrót do forum 4 sezonu

Szacunek dla twórców, że dobierają aktorów bardzo podobnych. Pomijam wpadki wiekowe, ale tego uniknąć jest ciężko. Księżna Diana w czwartym sezonie to prawie sobowtór.

ocenił(a) serial na 6
pompiarz_paech

Dla mnie obsada jest dobrana średnio.

pompiarz_paech

kompletnie się nie zgadzam, Diana zawsze wyglądała staro i poważnie, a aktorka ma baby face. Pasuje do fabuły, ale nie pasuje do pierwowzoru...

ocenił(a) serial na 8
pompiarz_paech

Do tej pory nie mogę się pozbierać. Z dzieciństwa pamiętam tylko jak wszędzie mówiono o jej śmierci. Teraz, po czwartym sezonie obejrzałam kilka dokumentów o Dianie i jestem na prawdę pod ogromnym wrażeniem tej młodej aktorki. Sposób mówienia, głos, gesty, spojrzenia, te uśmiechy - w punkt! Oby nie była to aktorka jednej roli. Już nie mogę się doczekać aż zagra jakąś inną postać.

pompiarz_paech

Szczerze? Wolałbym jakby serialowa Diana była mniej podobna wizualnie a więcej charakterologicznie. To był trudny człowiek po przejściach a zrobili z niej Mary Sue...

Kwarc

Dokładnie, przerysowano postać Diany.. Wiecznie przygarbiona, głupiutka trzpiotka.. Jakoś tak nie do końca mi to leży, nie ma charakteru i charyzmy, a od Diany aż biło "to coś".

ganja13

A tak nawiasem mówiąc Karol to chyba największy idiota w historii,taką żonę nie szanować dla pokraki Kamili,Diana to klasa niespotykana nigdy, piękna dobra kobieta ,a przez niego strasznie nieszczęśliwa, natomiast królowa miała wyrąbane na jej uczucia byle synalek był zadowolony z tym pasztetem camilą

ganja13

Jeśli chodzi o 19 letnią Dianę, to chociażby z filmu "Story of Diana" wynika, że właśnie taka była. Wychowana w poczuciu wyższego powołania, mała księżniczka, zakochana w romantycznych powieściach o miłości do księcia, które czytała w młodości. Wychowana bez matki rozpaczliwie szukała akceptacji i miłości, a przede wszystkim panicznie bała się porzucenia (sceną z uścisjaniem królowej). Ona w Elżbiecie II szukała miłości matki i obdarowywała miłością matczyną każde porzucone dziecko, jakie spotkała na drodze. Stąd jej zachowanie, nie z empatii do ludzi, a z psychicznych zaburzeń polegających na identyfikowaniu się z każdym porzuconym dzieckiem i próba ofiarowania im tego, czego sama nie miała. Być może nawet pokusiła bym się o stwierdzenie, że jej pragnienie sławy i zaprezentowanie się światu mogło być podświadomymi próbami zwrócenia, poprzez media, na sobie uwagi matki, która ją porzuciła. Infantylne myślenie "będę sławna, mama mnie znajdzie". Jej problemy w życiu prawdopodobnie nie zaczęły się w czasie małżeństwa z Karolem, a poprzez sławę, podczas małżeństwa wyszły na jaw. Podejrzewam, że jej depresja miska już początek w nastoletnim życiu. Co więcej można powiedzieć to, to że nie należała do intelektualistów. Co więcej, nie była nawet mądra. Nie zdała egzaminów gimnazjalnych i poszła do szkoły dla dobrych panien, gdzie miano ją nauczyć jak być dobrą żoną. Więc serialowe zachowanie Diany, jako mało rozgarniętej trzpiotki jest jak najbardziej adekwatne.

Główny problem z odbiorem Diany jest taki, że większość pamięta ją, gdy była już po trzydziestce i skutecznie manipulowała mediami dla poprawy swojego wizerunku. Skutecznie wcisnęła w nasze umysły historię o księżniczce z bajki, królowej ludzkich serc.

ocenił(a) serial na 7
magdaxd

Dlatego pozniej zastapi ja slusznie inna kolejna aktorka,ale ta jako mloda Diana sie sprawdzila.

aronn

Nigdzie nie napisałam, że jest inaczej. Aktorzy są wymieniani co 2 sezony. W sezonie 5-6 będzie nowa obsada i zostaną wymienieni wszyscy aktorzy.

ocenił(a) serial na 10
pompiarz_paech

zgadzam się. prześledziłam zdjęcia rodziny królewskiej i podobieństwo jest uderzające!

ocenił(a) serial na 9
pompiarz_paech

Rola Diany jest wspaniala, jednak oglada sie to z wielkim smutkiem. Wypowiedz Heleny Boham w scenie gdy dyskutuja o tym ze karol nadal kocha kamile i na temat tego czy to malzenstwo powinno miec miejsce nie bylo gra aktorska, to sa wnioski z wydarzen ktorych odwrocic sie nie da. Jednak to moja emocjonalna perspektywa. Wspomnienie i smierc Diany do dzis jest we mnie bardzo zywe..

ocenił(a) serial na 7
Reco

A to jej nie graja dwie aktorki?

aronn

W 5 i 6 sezonie zmienią obsadę. Co 2 sezony dobierają aktorów w odpowiednim wieku.

ocenił(a) serial na 7
magdaxd

A Debicki nie gra jej rowniez?

ocenił(a) serial na 7
magdaxd

A ok,dopiero ja zagra w 5 tym.

aronn

Dzisiaj mówiłam mężowi, że ta Diana to Polka, patrzę na czołówkę i brakuje mi Polki i też dopiero dzisiaj to sprawdziłam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones