PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=878161}

Rozdzielenie

Severance
8,4 29 385
ocen
8,4 10 1 29385
8,2 18
ocen krytyków
Rozdzielenie
powrót do forum serialu Rozdzielenie

Nie wiem czy tylko mi, ale ten serial kojarzy mi się z dwoma innymi tytułami. Black Mirror (tu chyba nie muszę tłumaczyć), ale konkretnym odcinkiem Białe Święta, gdzie można było skopiować swoją świadomość do (o ile dobrze pamiętam) Ziarna, a potem wykorzystywano ją do niewolniczej pracy (w odcinku było np. o wykorzystywaniu w ramach ,,smart domu"). Natomiast w tym serialu różnica polega tylko na rozdzieleniu, nie kopiowaniu swojego alter ego. Drugi tytuł odnosi się do firmy Lumon - gra Portal, a właściwie przestawiona tam firma Aperture Science. Też zamknięte, białe pomieszczenia. Testy. Bohaterka nie znająca swojej przeszłości. Założyciel kreujący się na kogoś pokroju Kiera z serialu. Niekiedy dziwne rozwiązania i też jedno, przełomowe: chipy w serialu, urządzenie portalowe w grze.

ocenił(a) serial na 10
Freeman_10

Też od razu pomyślałam o "Białych Świętach". Żałuję że ten wątek w tym odcinku Black Mirror był taki krótki. Dzięki Severance mamy niejako rozwinięcie. :)

Freeman_10

Z mojej strony przychodzi od razu skojarzenie serialu Westworld. Oczywiście dwóch pierwszych sezonów, potem się nie ogląda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones