Iain Glen

7,8
17 933 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Iain Glen
nudecroft

W Grze o Tron jest byłym handlarzem niewolników, który jest jednak człowiekiem honoru i można go określić jako postać pozytywną

Billy_Hayes

Ok na pewno zerknę, dzięki.

nudecroft

Drugoplanówka trochę, ale jego Hamlet w "Rosencrantz i Guildenstern nie żyją" był uroczy.

PotC_Fan

O.K. Na pewno obejrzę.

nudecroft

Page after Page - u nas było jako Frankie's House - biograficzny o najsłynniejszym fotoreporterze wojennym , serial rewelacyjny i ma tylko 4 odcinki.

gutex0

Dobra, dzięki.

nudecroft

Józio w Ferdydurke.

nudecroft

"Pamiętnik Anny Frank", zagrał tam ojca Anny.

nudecroft

UWIELBIAM go w Grze o Tron
<3

nudecroft

W "Ostatnim legionie" się nie nagrał, ale nie zdążył też nic złego zrobić. No i w "Grze o tron" bardzo sympatyczna postać choć na pewno robi rzeczy które bohaterom nie przystoją.
A jeśli lubisz go jako złego, to polecam film "Szkoła dla łobuzów".

MarcoK

OK, kiedyś obejrzę, dzięki za polecenie. Aktor dość charakterystyczny ale "gębulkę"to on ma specyficzną i chyba lepiej idzie mu granie tych złych. Tak mi się wydaje.

nudecroft

On po prostu ma charakterystyczną badassową twarz ;) dawanie go do dobrych ról jest słabe, bo wygląda fałszywie :D

Anixot

No bo on nadaje się do grania tylko złych facetów, ma taką twarz. Jednak wierzę, że Iain w życiu codziennym jest zupełnie innym człowiekiem i jest tym dobrym a jedynie miał taki niefart że przypisany został do ról tych złych.

nudecroft

Józio w Ferdydurke chyba nie był zły

Shadow_dawnego_ggggggg

No chyba nie.

nudecroft

W "Grze o tron" jak dla mnie gra wybitnie dobrą postać, poza pokazanym - krótko - epizodem, że dostarczał informacji o pewnej ważnej osobie ;), to wykazywał się walecznością, odwagą, kompletnym oddaniem (nawet kosztem życia), bezgranicznym oddaniem.. Miał co prawda gorszą przeszłość, ale w serialu gra cały czas dobrego.
B. charyzmatyczny w serii "Resident Evil" :), choć tam grał raczej negatywną postać :).

introverder667

Na pewno dobry aktor i być może stać go na więcej bo seria Resident Evil nie pokazuje w pełni jego możliwości aktorskich, tak tylko mi się wydaje.

nudecroft

Dla mnie to był jedyny przekonywujący czarny charakter w serii RE :).

A w "Grze o tron" grana przez niego postać Jorah Mormont to jedna z moich ulubionych postaci - obok Tyriona Lannistera np. czy sir Davosa Seawortha czy Neda Starka, którego śmierć mocno przeżyłem..

introverder667

Z pewnością. Widziałam go tylko w filmach gdzie grał negatywne postacie "Schwarz-charaktery".

nudecroft

9 części filmów z serii Jack Taylor. Solidne brytyjskie kryminały.

Animefun666

Nie wykluczone że tak.

nudecroft

9 części dostępnych na NETFLIX'ie, tu masz (czyli filmweb) tylko informacje o 7

mph100

OK.

Niestety nie posiadam Netflixa ale wierzę Ci na słowo.

nudecroft

to masz tytuły których nie znajdziesz na filmweb'ie
Sprawy Jacka Taylora (TV Series):
- Purgatory (2010) ...
- Headstone (2010) ...
pozdrawiam

mph100

Acha no dobra, dzięki.

pozdrawiam również.

Animefun666

Uwielbiam Iaina w roli Jacka. I oczywiście jestem fanką jego kreacji w GoT. #JusticeForJorah

nudecroft

W Titans gra Batmana

zacharry_lue

Dobrze wiedzieć.

nudecroft

W Silosie gra dobrego, ale chyba w sumie tyle

Keiser_Soze_666

Spox, obejrzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones