Gore Verbinski

Gregor Verbinski

7,9
3 379 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Gore Verbinski

Tak Gore Verbinski ma polskie Korzenie jego ojciec wyemigrowal do USA zaraz po wpojnie i osiedlil sie tam na stale. Gorge tylko zmienil nazwisko z Werbiński na Verbinski ale to prawi polak:)

lwerynski

No i co z tego?

DziadziaMET

no i to z tego że dobrze wiedzieć, z czystej ciekawości..

lwerynski

A prawie robi wielką różnicę- nie wiesz o tym?

lwerynski

No prosze, w polowie Polak....dobrze wiedziec, iz nasi rodacy w Stanach nie zajmuja sie jedynie hydraulika :P

lwerynski

Ciekawy jestem czy z Polską łączy go coś więcej niż końcówka "ski" w nazwisku ? Czy na przykład wie gdzie leży kraj jego przodków i choć trochę się nim interesuje ?

alpagaSatana

Dokładnie,

użytkownik usunięty
alpagaSatana

Skoro miał ojca Polaka to chyba mu coś opowiadał o dawnych latach. Nie wierzę żeby ktoś

lwerynski

Polański też ma polskie korzenie. Co prawda naprawdę nazywa się Liebling ale potem zmienił sobie nazwisko na Polański. Nasz rodak wielki, wspaniały filmowiec.

Andy400

Wielki, wielki... Najbardziej znany pedofil.

rafi_6

Zależy z której stronu kto na niego patrzy... To widzi to co chce widzieć, jedni patrzą na niego jako genialnego reżysera inni jako pedofila. Zależy co komu pasuję.

rafi_6

Skoro raz w d... to nie pedał, to raz 13-stkę to nie pedofil ;).

Exebeche

To jest tak jak jak z dzieciakami co mają bogatych czy wpływowych rodziców. Jak oni coś zrobią to jakoś przejdzie, a jak to zroby zwykły szarak to już jest wielkie halo i najlepiej napiętnować go. A co do wypowiedzi *Andy400 tak samo można powiedzieć o hitlerze, zależy jak się na niego spojrzy. Jedni wezmą go za dyktatora, ludobójcę itp, a inni za świetnego malarza;)

Exebeche

Dobre :)

Andy400

Naparwdę nazywał się Liebling i naprawdę był i jest Żydem z pochodzenia. A czy czuje się Polakiem? Hm, nie powiem że na pewno nie, ale sądzę że nie. Trzeba przyznać że Żydów można podziwiać za długie utrzymywanie odrębności etnicznej/narodowej, niezależnie od tego gdzie mieszkają, jakim językiem bądź językami mówią etc. Polacy za to szybko się asymilują (szczególnie w "nowych społecznościach"), i tak pan Verbinski jest już przede wszystkim Amerykaninem. Tak a propos - w Hollywood (i ogólnie w amerykańskim przemyśle filmowym) obok garstki osób pochodzenia ściśle polskiego jest masa potomków polskich Żydów. Warner Bros brzmi znajmo? A kto skojarzyłby że założyciele wcześniej nazywali się Wrona (lub Wonsal według innych źródeł)? ;)

kawakao6

Przecież Polański czuje się polakiem bo tu się wychował

dj_carlos

Dyskusyjna jest to sprawa i kluczowe jest tu właśnie wyrażenie "czuje się" - a poziomu tego "czucia się" nie można obiektywnie zmierzyć i ocenić. To jest moje opinia, według mnie Polański ma sentyment do Polski, jest jednym z nielicznych pro-polskich Żydów z polskim pochodzeniem, nie wypiera się tego że "tu się wychował", ale... Nie wiem, w sumie trzeba by poszukać informacji o tym, za kogo on sam się uważa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones