PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11840}

Władcy marionetek

The Puppet Masters
6,3 3 506
ocen
6,3 10 1 3506
Władcy marionetek
powrót do forum filmu Władcy marionetek

To co rożni słabego scenarzystę od dobrego scenarzysty jest to, że ten pierwszy jest najprawdopodobniej idiotą.

Ale do rzeczy. Gdzieś na prowincji rozbija się statek obcych. Zamiast proceduralnie poddać cały teren kwarantannie, siły US wysyłają trójkę agentów, która o dziwo szybko odnajduje się całej sytuacji. Mimo, iż zagrożenie wydaje sie być niesamowicie wrecz wysokie, rzad USA okazuje się bandą maruderów nieprzygotowanych na jakiekolwiek sensowne działanie.
Spójrzmy na sposób działania obcych. Atakują ludzi przywierając do górnego odcinka pleców i wbijają aparat kontaktowy gdzieś w podstawę czaszki, i w jakiś magiczny sposób nie naruszają ubrania. Nawet koszula zapięta pod szyję nie jest dla nich problemem. Samo wojsko ma juz od samego początku gruntowną wiedzę na temat tych płaszczek ale nikt nie wpada na pomysł aby zabezpieczyć swoich ludzi w jakikolwiek sposób. Ideałem byłyby stroje ochronne albo przynajmniej nieprzebijalne kołnierze na kark.


Dwóch komandosów chce sie dostać na teren obcych i w ostatniej chwili przed startem samolotu podbiega do nich naukowiec z urządzeniem nieuniemożliwiającym rozpoznanie. Aha, czyli jeśli ten gadżet dostali ekstra, to niby jaki był ich generalny plan na akcję? Co zamierzali zrobić bez tego kluczowego urządzenia?

Tego typu absurdy mozna mnozyć i przez cały film pojawiają sie raczej gęsto :)

ocenił(a) film na 4
Motorcycle_Boy

Doskonałe podsumowanie - nic dodać nic ująć!

Motorcycle_Boy

tak samo jest w powieści bo Heinleina nie czytałem

ocenił(a) film na 5
markin

Nie wiem, bo szczerze powiedziawszy nie przeczytałem jeszcze żadnej jego książki, a jak sie zdecyduje to na pierwszy rzut pójdzie pewnie Starship Troopers.

użytkownik usunięty
Motorcycle_Boy

Niby wszystko co wymieniasz jest absolutną prawdą ale nie wiedzieć czemu nie przeszkadzało mi to w oglądaniu.
Może to kwestia montażu? Może tego że nie kończy się to bezsensowną śmiercią bohaterów do których się przywiązaliśmy? Nie wiem.
Normalnie takie brednie to mnie wnerwiają i nie oglądam :)

Motorcycle_Boy

To bardzo powierzchowna i wyrywkowa adaptacja, całkiem niezłej książki. Scenariusz i reżyseria są mierne, a szkoda bo Heinley zasługuje na porządne adaptacje.

Motorcycle_Boy

gimbusy powinny miec osobne forum na swoje madrosci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones