PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=806052}
7,1 13 698
ocen
7,1 10 1 13698
6,0 3
oceny krytyków
Richard mówi do widzenia
powrót do forum filmu Richard mówi do widzenia

Banalny

użytkownik usunięty

Cieszmy się życiem, nie zważając na nic, na nikogo ….. bla, bla, bla ….
Tak mówią przeważnie osoby śmiertelnie chore, lub takie, które stoją na grobem z powodu wieku.
W życiu, normalnym, realnym, i pragmatycznym. Rządzi nami determinizm. Dla profesora determinantem była choroba i rychła śmierć. Gdyby nie to, nie zdobyłby się na takie zachowania. Nie powiedziałby swojemu przełożonemu to, co powiedział. Nie przyjąłby z takim stoickim spokojem, to, ze żona go zdradza, a córka jest lesbijka. Nie wspomnę o ekscesach sexualnych. Swoja drogą, takie właśnie seksualne incydenty, to dopiero głupota, I jeśli tak wygląda korzystanie z życia człowiek inteligentnego …..
Na takie zachowania, może sobie pozwolić tylko osoba, która nie ma już nic do stracenia.
Dlatego nie uważam żeby tez film miała jakieś nie bajkowe przesłanie. Nie uważam go również za film najmądrzejszy.
Komizm? Chyba głupota i wulgarność.
O wiele bardziej do mnie przemówił, „Choć goni nas czas”
6 dla Deepa, który wrócił do aktorskiej formy.
Sam film wcale, ale to wcale mnie nie wzruszył, nie zmusił do refleksji. I chyba bardzo szybko o nim zapomne

ocenił(a) film na 7

Dokładnie. Denerwująca była też przemowa do studentów, aby "żyli pełnią życia". Wszystko super, tylko on to mówił z pozycji statecznego człowieka, który ma kupę kasy do przepalenia w swoich ostatnich dniach. Natomiast ci młodzi ludzie byli w zgoła odmiennej sytuacji -na dorobku, dopiero co tworząc swoją pozycję, która pozwoli im godnie żyć. Nie stać byłoby ich na "życie pełną gębą" tj. chlać i ćpać na każdym kroku, bo szybko wywalono by ich z uczelni i wylądowali by w rynsztoku bez środków do życia.
Film nie zasługuje na nic więcej niż 7/10 w moim mniemaniu, końcówka z psem jak dla mnie nie zrozumiała -chciał skazać psa na śmierć czy co? Wiadomo że zwierzak domowy sam sobie nie poradzi w lesie, czy gdziekolwiek on tam sobie pojechał w swoim nonkonformistycznym pi**dolnięciu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones