PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107404}

Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
7,8 425 585
ocen
7,8 10 1 425585
6,4 28
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

Pamiętam swój pierwszy seans tej części "Piratów". Poczułem świeży powiew z ekranu,
czułem się jakbym znowu miał 12 lat i oglądał przygody Indiany Jonesa. To chyba jedyny
taki
film przygodowy od czasów Indy'ego i Skywalkera, do którego wracam po latach i nadal
świetnie się bawię. Fantastyczny soundtrack Klausa Badelta znalazł się w moich łapkach
zaraz po wyjściu z kina. Szkoda, że kolejne części są trochę słabsze i przesadnie
udziwnione. Zwłaszcza zakończenie trzeciego epizodu. Szkoda też, że Hans Zimmer
zepsuł
to, co wymyślił Badelt. Wg mnie soundtracki Hansa (w wypadku tej serii) są
niepotrzebnie
ciężkie, udziwnione, a jednocześnie nie wpadają w ucho, tak jak melodia z finału
pierwszej
części.

ocenił(a) film na 10
szygum

Mi towarzyszyło identyczne uczucie, z tym, że oglądając Skrzynię Umarlaka po raz pierwszy miałem właśnie 12 lat. Podzielam też Twoje zdanie na temat pozostałych części, które nadal są wyśmienite ale nie stanowią już kwintesencji kina akcji. Jakkolwiek to zabrzmiało.

Soundtrack w aranżacji Zimmera z kolei bardzo mi się spodobał. To jest wisienka na torcie przyrządzonym przez Badelta. Szczególnie słychać to w momencie gdy Sparrow strzela do baryłek z prochem, w spowolnionym tempie. Mogę oglądać ten urywek na okrągło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones