PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491118}

Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
7,4 304 573
oceny
7,4 10 1 304573
5,3 24
oceny krytyków
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach

O co właściwie chodzi w tym filmie i w całej serii? Czy to firm o piratach, którzy byli naprawdę? Czy może film fantasy, coś a la "Matrix" i "Dwie wieże"? Dlaczego Jack Sparrow jest wiecznie taki głupi i czy on jest ten-tego? Ale najważniejsze jest pytanie fundamentalistyczne: o czym jest ten film?

ocenił(a) film na 7
vermes

"Matrix" to właściwie science-fiction, ale tak. Cała sera "Piraci z Karaibów" to świat fantasy, jak "Władca Pierścieni". Cała historia i postacie są wymyślone, jednak niektóre postacie wzorowano na prawdziwych, żyjących kiedyś, znanych piratach. Cel istnienia tej serii to po prostu dobre kino przygodowe. Ta "głupota" to zwykły sposób bycia Jacka. Niestety w kolejnych filmach coraz mocniej starano się to podkreślić i obecnie jest właśnie taki ciotowaty (nie mylić z gejem, którym zdecydowanie nie jest). I wreszcie odpowiedź na pytanie fundamentalistyczne: Jest to film o przygodzie najsławniejszego pirata z Karaibów.

Alfred_Pennyworth

Dzięki. Do tej pory oglądałem strzępy tej niby historii. Nie robiła na mnie wrażenia. Chyba że na kimś robi wrażenie fakt, że w produkcję, stroje, zdjęcia, władowano tyle pieniędzy. Dla mnie takie kino to jeden wielki pic i kolorowe banki mydlane.

ocenił(a) film na 7
vermes

Cóż, każdy lubi co innego. Dlatego lepiej oglądać to, co się lubi i się z tego cieszyć. W każdym razie, miło mi, że mogłem pomóc.

Alfred_Pennyworth

Nie ma problemu. Bardzo dziękuję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones