PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491118}

Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
7,4 304 573
oceny
7,4 10 1 304573
5,3 24
oceny krytyków
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach

Mam pytanie... A raczej taką rozkminę... Nie wiem, czy był wcześnie założony podobny temat. Otóż zastanawiam się, czy Jack również napił się ze źródła wiecznej młodości. Nie było to pokazane w filmie, jednak myślę, że mogłoby mu się to udać. Może był tam jednak wcześniej lub podczas głównej zawieruchy w jakiś sprytny sposób udało mu się tego dokonać. Snuje me przypuszczenia na podstawie jednej z ostatnich scen - gdy Angelica strzela do niego. Myślę, że ona z takiej odległości by nie chybiła. Jakie jest wasze zdanie? Czy Sparrow jest nieśmiertelny?

ocenił(a) film na 8
Przemek_92_

1) Źródło nie dawało nieśmiertelności tylko wydłużało życie osoby która się z niego napiła.
2) Żeby rytuał odbył się pomyśle potrzebna było aby jeszcze jedna osoba napiła się z kielicha który miał łze syreny.

ocenił(a) film na 7
rusekolsztyn

Ok. Dobra. Pisałem skrótowo, bo za długo by było opisywać za każdym razem o co chodzi. Każdy wie o co chodzi :D Ale czy nie byłby nieśmiertelny w czasie w którym jego życie jest wydłużone? A o kogoś kto by z Jackiem się napił nie byłoby trudno.

Przemek_92_

Do odprawienia rytuału jest potrzebna łza syreny a jak widzimy po całym zamieszaniu Jack bierze kielichy, nalewa do nich wody, dodaje ŁZĘ i biegnie do angeliki i Czarnobrodego aby uratwać jedno z nich. A jak widzimy Angelica wypiła wodę z łzą podstępem Jacka ;) Łza wykorzystana, Angelica nieśmiertelna. Głupio myśleć jak ona jest nieśmiertelna i Jack też ;) I jakim sposobem ;)

ocenił(a) film na 7
dawid13

No właśnie mogło to zostać niepokazane. Ja cały czas opieram się na tym ostatnim strzale. Gdy Jack zostawia Angelice na wyspie z jedną kulą, a ta od razu do niego strzela. Nie mam filmu więc nie mogę się dobrze przyjrzeć, ale wydaje mi się, że pirat powinien oberwać. I uratował się dzięki temu, że napił się z źródła. Zresztą - już nie raz Jack wszystkich przechytrzył i okazał się o wiele sprytniejszy. Nie widzę przeciwwskazań, aby i tym razem tak było.

Przemek_92_

To lepiej kup film na DVD bo chyba nie zrozumiałeś sensu fabuły i przebiegu rytuału...;)

ocenił(a) film na 7
dawid13

Ehhh... Tłumaczę, że zrozumiałem przecież. Chodzi mi o to, że mogło nie zostać pokazane jak Jack pije z źródła ani jak zdobywa łzę albo skłania kogoś do wypicia z drugiego kielicha. Nie jestem tylko przekonany, czy w czasie tego "wydłużonego życia" człowiek może umrzeć na wskutek uszkodzenia ciała? Czy to działa tylko na śmierć ze starości?

Przemek_92_

Piraci z Karaibów to nie filmy, w których jest coś zrobione ale nie jest to wytłumaczone i nie jest pokazane. I co teraz nagle w 5 części dowiemy się, że Jack jakimś sposobem zabrał łezke syrenie i jest niesmiertelny? To byłoby niedorzeczne. No to ciekawe jakby wziął tę łzę skoro jak łapali syreny na Whitecap i był tam totalny chaos i Jack nie mógł złapać żanej syreny tak samo nie mógł zabrać łzę tej syrenie, która została potem złapana...O czym my rozmawiamy...To jest NIEMOŻLIWE. Szukasz rzeczy w fimie, które w ogóle nie miały miejsca. Wnioskujesz to tylko na przykładzie, że angelica nie trafiła w jacka pod koniec filmu...patzrąc na to, że jest to scena humorystyczna może niezbyt udana pod względem humorystycznym ale "śmieszna".

dawid13

Odpowiadając na drugie pytanie w filmie widzimy jak angelica skalecza sie w dłoń szablą, która była wbita w czarnobrodego. Potem Jack podaje jej kielich z łzą, angelica wypija i widzimy jak rana na jej dłoni sie zasklepia więc człowiek nie może umrzeć w skutek uszkodzenia ciała bo rana zaraz sie zasklepia. Przeżyje tyle lat ile sam przeżyje + lata przeżyte przez czarnobrodego i te które jeszcze może przeżyć czyli angelica łącznie od początku jej narodziń może żyć 150 lat...Potem jest naturalny proces starzenia i śmierć.

ocenił(a) film na 7
dawid13

Aha. Dzięki za wytłumaczenie. Tym bardziej zostaje przy swojej wersji ;) Łzę mógł jakoś zdobyć, jak sam wspomniałeś - podczas tamtego chaosu. A odnośnie niepokazanych wydarzeń, to nasuwa mi się na myśl śmierć krakena. Nie zostało to pokazane, tylko wspomniane, a później widzimy już trupa stwora. Wiem, że to byłoby wydarzenie znacznie mniejszego kalibru, niż nieśmiertelność Jacka, jednak zawsze coś. Choć przyznam że mogę się mylić.

ocenił(a) film na 7
Przemek_92_

Na filmie wyraźnie widać że kula trafia obok łodzi w wodę, więc Jack nie zostaje postrzelony. A co do samej możliwości że Jack wypił z kielicha jest raczej niemożliwe ponieważ:
1) Gdyby podczas zawieruchy wypił z kielicha, to Angelica nie przejęłaby lat życia Czarnobrodego (a wiemy że przejęła),
2) Łza była jedna, wiec skoro Angelica ją wykorzystała, to Jack już nie mógł,
3) Opcja z wcześniejszym pobytem Jacka przy Źródle Młodości też odpada bo:
a) Skąd miałby kielichy?,
b) Skąd miałby łzę syreny? - jak widać nie było o nią tak łatwo,
c) Jack nie wyglądał jak by wiedział jak się dostać do Źródła, gdy już byli w jaskini (chociaż to mogłaby być z jego strony jakaś gra)
d) I w ogóle dużo rzeczy odnośnie rytuału dowiedział się podczas podróży, a skoro o nim nie wiedział wcześniej, to nie mógł go wypełnić.

Więc generalnie nierealne że się napił.

ocenił(a) film na 7
karolinex

Ehhh... Skoro kula trafiła w wodę to faktycznie się myliłem. Szkoda - podobała mi się ta wizja...

ocenił(a) film na 9
Przemek_92_

Nie jest nieśmiertelny fizycznie, że tak powiem. Przecież pod koniec Gibss pyta się go, że przeciesz miał kielichy i łze ale tego nie użył dla siebie to on mu odpowiedział, że jest nieśmiertelny bo odkrył Żródło Młódości i jego nazwisko jest nieśmiertelne.

ocenił(a) film na 9
Przemek_92_

Ja myślę, że Jack jest po prostu wytrzymałym facetem, zakonserwowanym przez pirackie życie. Nie przejmuje się byle czym, to i wychodzi z tarapatów. Jeśli optymizm gwarantuje nieśmiertelność, to owszem, nieśmiertelny jest.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones