PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37309}

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
7,7 732 535
ocen
7,7 10 1 732535
6,8 38
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

Od umierającego kapitana pierwszego statku na którym służył Jack(jest pokazane w Zemście Salazara), czy od Tia Dalmy ?

ocenił(a) film na 10
tomek0980

Od Tia Dalmy, kolejne części się nie liczą :p

ocenił(a) film na 9
LadyLannister

W takim razie o co chodzi w tej scenie pokazanej w Zemście Salazara ? (Miałem wrażenie, że jakby to ten kapitan przekazywał Jackowi kompas a zarazem przywództwo na statku)

chodzi mi o tą scenę: https://www.youtube.com/watch?v=Ys-VbJjnNw0

ocenił(a) film na 10
tomek0980

Chodzi tylko o to, że Klątwa Czarnej Perły powstała jako w zamierzeniu jeden film. Dwie kolejne dorobione części jeszcze jako tako się trzymają historii, ale wszystko ponad trylogię jest już fabularnie baardzo naciągane. Nic dziwnego, że coraz mniej spójne są te filmy

ocenił(a) film na 9
LadyLannister

Czyli to co napisałem w pytaniu, to błąd producentów, którzy przedstawili dwa sprzeczne fakty ?

ocenił(a) film na 9
LadyLannister

Dostał go od kapitana statku, następnie w jakiś sposób go stracił, żeby móc go później wytargować od Tia Dalmy. Tak to wygląda po ostatniej części :)

DoktorNaukMagicznych

Kilka opcji
a. Tia Dalma dała mu kompas w sensie że wytłumaczyła mu jak on działa

b. Jack wytargował kompas od Tii a kapitanowi tylko pożyczył

c. Mógł go dać kapitanowi w ramach trybutu , za uratowanie go czy coś.

d. Tia Dalma kłamała wtedy

ocenił(a) film na 9
clarabella12

Trochę poszperałem i znalazłem odpowiedź:
W pewnym momencie Jack Sparrow wytargował kompas od Tia Dalmy na wiele lat przed poszukiwaniami skarbu Isla de Muerta. Nie wiadomo, co Jack dał Tia Dalmie w zamian za kompas. Jednak kompas w jakiś sposób trafił w ręce Morgana, pirackiego kapitana Wicked Wench, pod którym Jack wówczas służył. Gdy Morgan został śmiertelnie ranny podczas bitwy u wybrzeży Diabelskiego Trójkąta, oddał kompas Jackowi, mówiąc mu ostatnim tchem, by nigdy nie zdradził kompasu.

Oczywiście nie wyczerpuje to wszystkich niedomówień, bo nie wiadomo jaką klątwę sprowadziła na siebie Tia Dalma oddając kompas, a później sam Jack Sparrow przekazując kompas dalej.
Być może kompas można było oddać, ale nie sprzedać?

tomek0980

Prawdopodobnie to odziedziczenie od Morgana statku i załogi przez Jack'a

Ciekawe czemu tylko 18-latek zainteresował się rannym kapitanem. Chyba że Jack mimo młodego wieku był pierwszym oficerem Morgana.

Ale to na swój sposób cudowna scena.


Ciekawostka

Jack jest chyba jedynym bohaterem który wie że Barbossa ma na imię Hector

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones