PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37309}

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
7,7 732 766
ocen
7,7 10 1 732766
6,9 39
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

Cuuudo ! ;)

ocenił(a) film na 7

Film bardzo kolorowy, zrobiony z humorem. Lekko się ogląda, dobra rozrywka. Po raz pierwszy widzę Johnny'ego Deppa w roli, gdzie nie gra amanta - naprawdę pokazał klasę (nareszcie udowodnił, że potrafi coś zagrać a nie tylko pokazywać słodkie oczy), Zagrał rewelacyjnie. On nie grał pirata, on nim był. Ten błysk w oku, drobne gesty. Również spodobało mi się przedstawienie upiorów - nie są obrzydliwą i ociekającą krwią górą mięcha, jak to się często zdarza, lecz po prostu wyglądają tak, jak to co miały przedstawiać. Nie podoba mi się jedynie końcowa interpretacja czynów głównych bohaterów (zwłaszcza jednego), ponieważ to, co zrobimy idzie za nami przez całe życie a nie tylko przez 5 minut. Mimo wszystko film mi się podobał, warto iśc na niego do kina. Dawno już nie widziałam filmu na tak równym poziomie. Idąc do kina znałam obsadę i zarys akcji. Nie spodziewałam się, że w filmie będzie tyle humoru. Tempo akcji nie pozwala się nudzić, muzyka świetna, buduje napięcie, maluje akcję, świetnie spełnia swoją rolę (choć ten motyw muzyczny, zdaje się prześladować produkcje made in USA od czasów "Gladiatora"...) ale ok., efekty specjalne dopracowane, ale nie wychodzą na pierwszy plan. Na pierwszym planie są aktorzy. Zwłaszcza Depp. .. Mimo kilku niedociągnięć (do teraz nie wiem, jak Jack zdołał zjechać po tej linie mając na rękach kajdanki tak, że nagle wisiał z rękami po obu jej stronach - czy ktoś zna odpowiedź, może coś przeoczyłam) i trochę mętnego wyjaśnienia klątwy film jest wart polecenia wszystkim, którzy chcą się rozerwać i zobaczyć kawał dobrego kina.

ocenił(a) film na 8
3Grosze

Co do Deppa- obejrzyj film "Sweeney Todd". Świetny film, szkoda, że trafił na 2007 rok, inaczej na pewno byłby Oscar :-)

3Grosze

"jak Jack zdołał zjechać po tej linie mając na rękach kajdanki tak, że nagle wisiał z rękami po obu jej stronach "- przerzucił sobie łańcuch (łączący ręce czy tam kajdanki) nad liną i złapał po drugiej stronie

ocenił(a) film na 7
ed j. rush

Dziękuje ;)

3Grosze

ależ proszę. BTW za to jak wystawiasz oceny najchętniej bym Cię powiesił, ale dałaś 1 Watchmenom, więc nie mogę :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones