PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=795335}

Jo Pil-Ho: Narodziny furii

Ak-jil-gyeong-chal
6,0 858
ocen
6,0 10 1 858

Jo Pil Ho: Narodziny furii
powrót do forum filmu Jo Pil-Ho: Narodziny furii

Mam tą przyjemność być pierwszym oceniającym na filmwebie, więc krótka opinia. Naprawdę solidny kryminał z ciekawymi, pełnokrwistymi postaciami. Historia niezbyt odkrywcza ale dobrze poprowadzona. Mamy tutaj skorumpowanego policjanta-złodzieja, który jest po prostu zwykłą mendą. Przynajmniej taki się wydaje z początku, bowiem stopniowo widzimy że wcale nie jest człowiekiem bez uczuć i kręgosłupa moralnego. Mamy też wszechwładną korporację z wrednym dziadkiem na czele i dobrze ubranym psycholem na usługach. Oprócz tego policjantów czekających na potknięcie głównego bohatera, zdeterminowanego prokuratora, pogrążonego w żalu ojca pewnej tragicznie zmarłej dziewczyny i jej młodą koleżankę. Wszystkie różnorodne postaci w końcu łączy intryga bądź wspólna przeszłość. Bijatyki są tutaj szybkie i brutalne, nie ma chińskiego bezsensownego skakania po ścianach czy precyzyjnego zbijania każdego zadanego ciosu. Trochę też subtelnego humoru w odpowiednich momentach dla rozładowania napięcia.

Wady? Może tylko zakończenie jest trochę rozczarowujące, ale nie psuje całości. Polecam gorąco! Dla fanów współczesnego kina koreańskiego pozycja obowiązkowa.

adriannnn

Jak rozumiesz zakończenie? Daj spoilera pozdro :)

Ricky79

Też poproszę, bo nie wiem czy oglądać. Nie lubię otwartych i mało satysfakcjonujących czy niezrozumiałych zakończeń

ocenił(a) film na 7
Ricky79

Szczerze to już nie pamiętam do końca xD Wykurował się i chyba dostał mały wyrok.

adriannnn

Ale mi chodzi o tę ostatnią scenę gdzie siedzi e policyjnym samochodzie i widzi tą dziewczynę która skoczyła z dachu przeżyła ? czy mu się tak wydawało a może on tez już nie żył ?:)

użytkownik usunięty
Ricky79

To częsty motyw w koreańskich filmach, że bohaterowi wydaje się widzieć coś co bardzo pragnie zobaczyć. Podobny myk widzimy z urodzinami zmarłej koleżanki, które odprawia bohaterka i widzi ją siedząca naprzeciw. Zabieg ma podkreślić tęsknotę (brak czegoś) w sercu bohatera.

Dzięki za wytłumaczenie :)

ocenił(a) film na 7
Ricky79

A, tak, już pamiętam, wybacz :) Jak już przedmówca powiedział, to było przywidzenie, ale nie wiedziałem że to taki częsty motyw w Korei, mam na koncie dopiero kilka produkcji z tego kraju ale zamierzam powoli rozszerzać swoją wiedzę :D

adriannnn

Dużo już oglądałem Koreańskich produkcji i naprawdę mają solidne kino pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7
Ricky79

A żebyś wiedział , obejrzałem kilka filmów i zgadzam się z Tobą .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones