PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10038180}
4,6 457
ocen
4,6 10 1 457
How to Date Billy Walsh
powrót do forum filmu How to Date Billy Walsh

Oglądając zastanawiałam się w którym roku powstał scenariusz i pod jaką grupę wiekową jest ten film skierowany. Czy osoby urodzone już w XXI wieku używają tak hashtagów jak to pokazano? Fabuła rodem z lat 2007-2012. Nawet muzyka była klimatycznie jak się słuchało w 2010 :o Nie jest to oczywiście zarzut tylko odczucie. Poczułam się jak nastolatka. Film nie był zły, fajnie że nadali trochę głębi tym popularnym bohaterom.

Hina_chan

Trzeba się przyzwyczaić. Takie multikulturowe papki będą teraz coraz częściej.

versago

Jakie "multikulturowe"? Co ty za głupoty pie√doIisz?

mak65

A pie√doIę dokładnie to co przeczytałeś. Zapytaj kogoś grzecznie, jeśli nie rozumiesz a chcesz żeby ci wytłumaczyć.

versago

Nazywam rzeczy po imieniu. A pytanie było retoryczne, bo co może mi wytłumaczyć osoba niepełnosprawna intelektualnie?

mak65

Zastanawiam jak nieszczęśliwym człowiekiem trzeba być, żeby tak za nic zaczepiać i obrażać randomowych ludzi w Internecie. Jakie trzeba mieć poczucie krzywdy, żeby nazywać wszystkich użytkowników forum niepełnosprawnymi intelektualnie nie znając nawet jednego.

Jak wielu ludzi uważam, że każdy może wyrazić swoją opinię o ile nie krzywdzi nią innych. Dlatego jeśli poczułeś się urażony, wyjaśnij mi dlaczego.
Daruj sobie wiadra pomyj. Weź pod uwagę, że inni ludzie mogą mieć inne zdanie ale nie koniecznie dlatego, że są od ciebie głupsi.

versago

Dlaczego? Bo słysząc o multikulturowości jako o źle wcielonym, czuję oddech Hitlera! Dlatego nie bawię się w czułości. O Hitlerze też powiesz, ze "każdy może mieć swoje zdanie", rasisto? Pewnie często jeździsz do Oświęcimia, napawać się powietrzem "własnego zdania" Adolfa...

mak65

A gdzie napisałem o multikulturowości jako o źle wcielonym?
Wręcz przeciwnie. Spędzam czasem dzień czy dwa w Londynie i bardzo mi się podoba ta różnorodność kulturowa. Choć nie tylko w Londynie, ale to właśnie on jest miejscem akcji filmu. Zastanawiam się jak to będzie wyglądać u nas. A będzie, bo to tylko kwestia czasu. Boję się tylko że polskie buractwo zniszczy w zarodku to co tam udało się stworzyć.
Napisałem że każdy może wyrazić swoją opinię ale jeśli nie krzywdzi nią innym. Tej drugiej połowy już nie zrozumiałeś.
Widzisz, nie znasz mnie a stawiasz tak daleko idące tezy po dwóch słowach.
Jak będziesz rozumiał każdą wypowiedź tak samo jak moją, to każda bez wyjątku będzie cię krzywdzić.
Czujesz oddech Hitlera? Bardzo mi przykro. Ludzie musieli ci wyrządzić wiele krzywdy i zamiast się im postawić atakujesz nieznane osoby czując się bezpiecznie na fotelu przed monitorem.
To czyni cię takim samym jak oni. Być może od tego czujesz się tak źle, codziennie spoglądając smutnymi oczami przez okno swojego bloku już od tak wielu lat.
Mi osobiście Hitler nie wyrządził żadnej krzywdy. Nie mógł, bo urodziłem się po wojnie.
Za to wyrządził wiele krzywdy mojej rodzinie. Połowę zabił właśnie w obozach zagłady.
Przypomniałeś mi jak byłem młody i dziadek zmuszał nas do słuchania jak było w Oświęcimiu. Jak hitlerowcy z dnia na dzień zagłodzili babcię. Jak powoli zamęczali moich wujków i moje ciotki. Ich sąsiadów. Tylko dlatego że byli Żydami. Z takiej samej nienawiści jaką ty plujesz teraz. Opowiadał ile krzywd wyrządzili nam komuniści po wojnie. Musiałem tego słuchać, bo dziadek nie chciał abyśmy zapomnieli, żeby to się już nigdy nie powtórzyło.
Nie jeżdżę często do Oświęcimia, byłem dwa razy. Raz za młodu a drugi raz ze 3 lata temu na obchodach rocznicy wyzwolenia. Ani za jednym ani za drugim razem nie czułem jednak żadnego zdania Adolfa. Widząc to co jest obecnie w muzeum mogłem dużo lepiej zrozumieć opowieści dziadka i przekonałem się że nie przesadził ani jednym słowem a wiele złagodził.

Pierwszy raz zdecydowałem się napisać coś takiego. Niekoniecznie tylko dla ciebie, bo może nie zrozumiesz i dalej będziesz mnie nazywał rasistą. Może zachęci to inne trole do chwili refleksji zanim poruszą temat o którym nie mają nawet bladego pojęcia.


Napisz osobie kilka słów. Chociaż skąd u ciebie tyle nienawiści do świata. Podpowiem ci jak sobie z tym radzić.

versago

pojechałeś mu i typo wymiękł. przykro mi ze twoja rodzinę spotkało tyle nieszczęścia w przeszłości.

shinshokuu666

Nie zesraj się z tej tkliwości.

versago

Wypierasz się własnego, jasno określonego zdania - nie tylko pod tym filmem. Strach, czy wyrzuty sumienia?

mak65

A w twojej wizji świata jakie ja mam jasno określone zdanie? Wskaż mi gdzie jeszcze się wypieram tego mojego zdania. Zwykle nie karmię trolli, ale tu ciekawość wygrała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones