PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5784}

Garderobiany

The Dresser
7,7 1 370
ocen
7,7 10 1 1370
7,7 3
oceny krytyków
Garderobiany
powrót do forum filmu Garderobiany

Jezus Maria, wielka rola. Życiowa.

I przegrał z mdłym Duvallem. A BAFTĘ z kim przegrał, szkoda słów...

ocenił(a) film na 7
La_Pier

Aktorska uczta, co pokazują choćby nominacje do Oscarów (samo rozstrzygnięcie już lepiej pominąć milczeniem). Zarówno Finney i Courtenay zostali nominowani w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy. Nie zdarza się chyba często, aby w tej kategorii dwóch aktorów z jednego filmu zostało wyróżnionych, przynajmniej ja takiej sytuacji nie kojarzę. Finney oczywiści klasa światowa, prawdopodobnie jego życiówka i Oscar powinien paść, ale Courtenay rozwalił mnie nie w mniejszym stylu. Może teraz taka rola nie budziłaby większych emocji, ale prawie 30 lat temu? Szacuneczek.

Mystery_Man

Courtenay niesamowity, a końcówka w jego wykonaniu przegenialna. Nie pozostaje w cieniu Finneya, gra cały czas na pełnych obrotach. Bez wątpienia jeden z najwspanialszych aktorskich duetów jakie widziałem :) Jestem pod ogromnym wrażeniem.

ocenił(a) film na 8
La_Pier

Tak, Tom Courtenay był świetny! Widać prawdziwy talent. Dla mnie ta rola nie było absolutnie przerysowana (na początku miał takie ruchy i gesty zniewieściałe, np. jak usiadł w garderobie i pił herbate;), ale wydaje mi się, że to miało go scharateryzować jako osobę o odmiennej orientacji), dopiero po niej doceniam tego aktora na 100%. Bardzo miła odmiana po typie "młodego gniewnego".

ocenił(a) film na 8
Mystery_Man

Czasem się jednak zdarza - Amadeusz Formana jest niezłym przykładem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones