PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10034787}

Dama

Damsel
5,5 13 804
oceny
5,5 10 1 13804
4,3 6
ocen krytyków
Dama
powrót do forum filmu Dama

Zajebisty

ocenił(a) film na 8

Może ma kilka nielogicznych zdarzeń ale jak się potraktuje jako baśń to idzie wybaczyć niedociągnięcia :) przepiękny wizualnie, cudna muzyka, no uczta dla oka! Podejść z dystansem i na prawdę ogląda się super ;)

vados

1 Sztuczny. To wszystko bylo nagrywane w studiu i to widac. Sztuczny zamek, sztuczne morze, sztuczne konie i sztuczne wszystko. To po prostu widać.

2 Ten film jest pusty. Dosłownie nie ma tam nic poza królewną w jaskini ze smokiem. Nie ma dodatkowych interesujących postaci. Ani złych ani dobrych. W zwiazku z tym nie ma dramatyzmu, który mogłyby ze sobą wprowadzić. Ciekawych scen, dialogów. No nie ma, bo musi byc wyłącznie Elodie.

3 Ten film jest przewidywalny. Od poczatku do końca możemy łatwo przewidywać kolejne istotne momenty fabularne.

4 Bohaterskość głównej bohaterki też jest malo wiarygodna. Ok radzi sobie w jaskini i tego sie nie czepiam. Ale już starcia ze smokiem bazują na tym że on zabija innych w sekundy, a jej po prostu nie trafia. Jasne można tu przymknąć oko, a nawet trzeba. Ale zawsze ogląda sie lepiej starcia, ktore choc w teorii są wiarygodne. Przykladowo mogłaby wczesniej otruć smoka co zaowocowałoby mniejszą skutecznością jego ataków. No ale taki oklepany dratewkowy motyw byłby zbyt pomysłowy jak na ten film.

5 Nie wiem czym sie zachwycasz. Jak dla mnie to film do obejrzenia ale mocno zmarnowany potencjał. Czyli taki typowy film od Netflixa.

ocenił(a) film na 9
komarrek27

Nie wszystko było nagrywane w studiu, bo nagrywali to w wielu lokalizacjach, np w Portugalii, polecam się doinformować zanim skomentujesz

kiNomaniak_101

Co konkretnie było realne? Jazda na koniu? Zamek? Żegluga statkiem? Smok?

Jasne kawałek góry i łąki moglo byc nakrecone w Portugalii ale co to zmienia?

komarrek27

Z filmami, których akcja toczy się w kosmosie albo na innych planetach też jest problem, bo nie są kręcone w kosmosie i na innych planetach? :D

kiNomaniak_101

https://youtu.be/tnkAf3Zznoc?si=1swcycVpkU9AWeCr

ocenił(a) film na 8
komarrek27

Spoko masz swoje zdanie, ja mam inne i tyle :D nie spodziewałam się tutaj jakiegoś arcydzieła, film mi się podobał wyraziłam swoje zdanie i już nie musisz się z nim zgadzać :)

ocenił(a) film na 8
vados

Zgadzam się! Dla fanów fantasy. Szkoda tylko, że zwiastun zdradza wszystko prawie.

ocenił(a) film na 8
SzalonyHeniek

Dlatego polecam nie oglądać trailerów xd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones